Argentínčania len remizovali s Venezuelou, Američania sú v záverečnej fáze

Argentínčania bez zraneného Lionela Messiho v juhoamerickej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018 len remizovali s poslednou Venezuelou a po ôsmom kole prepustil priebežnú prvú priečku Uruguaju. Tá rozdrvila Paraguaj 4: 0 a na čele tabuľky má jednobodový náskok pred Brazíliou a Argentínou.

Argentínčania na ihrisku beznádejne posledný Venezuely, ktorá do utorkového zápasu získala len bod, prehrávali už 0: 2. Až po takmer hodine hry znížil premiérovým reprezentačným gólom Lucas Pratt a sedem minút pred koncom vyrovnal na konečných 2: 2 Nicolás Otamendi.

Uruguaj doma ešte do prestávky nasázela Paraguaju tri góly, po zmene strán spečatil výsledok svoju druhú trefou v stretnutí Edinson Cavani. Útočník Paris St.Germain je s piatimi gólmi najlepším strelcom juhoamerickej kvalifikácie.

Brazílčania sa v Manausu proti Kolumbii ujali vedenia už po dvoch minútach vďaka bránke Mirandy. Po vlastnom góle Marquinhose ale rozhodol o trojbodovom zisku pre domáce až štvrť hodinu pred koncom hviezdny Neymar. Útočník Barcelony sa tak Kolumbijcům pomstil za zranenie zo vzájomného štvrťfinále na predminulom svetovom šampionáte aj za vylúčenie na minuloročné Cope América.

Po skvelom začiatku sa trápi Ekvádor, ktorý po prehre 1: 2 v Peru klesol na piate miesto.Ešte o dve priečky horšie sú na tom úradujúci kontinentálny šampióni Čiľania, ktorí doma uhrali s Bolíviou len bezgólovú remízu.

Kvalifikácia, z ktorej postúpia prvé štyri tímy priamo a piaty si zahrá baráž s víťazom oceánskej časti, bude pokračovať ďalšími dvoma kolesami v októbri.

Do záverečnej časti severoamerickej kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta 2018 prešli Američania. V záverečnom zápase skupiny C zdolali pred domácim publikom v Jacksonville Trinidad a Tobago suverénne 4: 0, súper už mal istotu účasti vo finálových bojoch zóny CONCACAF od minulého kola.Dvoma gólmi sa na víťazstve výberu nemeckého trénera Jürgena Klinsmanna podieľal Jozy Altidore.

Už skôr mali postup do finálovej časti kvalifikácie istý tiež futbalisti Kostariky a Panamy, záverečný vzájomný zápas v skupine B vyhrali Kostaričania 3: 1. Doteraz suverénny Mexiko v skupine A prvýkrát zaváhalo a Honduras s ním na jeho ihrisku uhral bezgólovú remízu, ktorá mu stačila na zabezpečenie druhého postupového miesta.Kanade nepomohlo ani víťazstvo 3: 1 nad Salvadorom a zostala tretí.

V poslednej časti kvalifikácie zóny Severnej a Strednej Ameriky sa od jesene šesť tímov stretne každý s každým a tri najlepšie celky sa kvalifikujú na MS. Štvrtý tím pôjde do baráže proti piatemu mužstvu ázijskej časti.

Tabuľka

Argentínčania bez zraneného Lionela Messiho v juhoamerickej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018 len remizovali s poslednou Venezuelou a po ôsmom kole prepustil priebežnú prvú priečku Uruguaju.Tá rozdrvila Paraguaj 4: 0 a na čele tabuľky má jednobodový náskok pred Brazíliou a Argentínou.

Uruguaj doma ešte do prestávky nasázela Paraguaju tri góly, po zmene strán spečatil výsledok svoju druhú trefou v stretnutí Edinson Cavani. Útočník Paris St. Germain je s piatimi gólmi najlepším strelcom juhoamerickej kvalifikácie.

Brazílčania sa v Manausu proti Kolumbii ujali vedenia už po dvoch minútach vďaka bránke Mirandy.Po vlastnom góle Marquinhose ale rozhodol o trojbodovom zisku pre domáce až štvrť hodinu pred koncom hviezdny Neymar. Útočník Barcelony sa tak Kolumbijcům pomstil za zranenie zo vzájomného štvrťfinále na predminulom svetovom šampionáte aj za vylúčenie na minuloročné Cope América.