Droppa skončil v Tomsku a hľadá si angažmán

Reprezentant Lukáš Droppa skončil v Tomsku, ktorý má finančné problémy a neplatil hráčom výplaty. S aktuálne posledným klubom ruskej ligy sa dvadsaťsedemročný záložník dohodol na ukončení zmluvy a teraz si môže hľadať nové angažmán ako voľný hráč.

“S klubom sme sa dohodli bez problémov. Zachovali sa tak, ako by mali . Vedia, že chyba je na ich strane. Povedali nám, že kto chce, môže odísť. Ja bol jeden z prvých, pretože som chcel mať čo najrýchlejšie jasno, aby som mohol hľadať nový klub, “ povedal Droppa v rozhovore pre ČTK.

Prístup vedenie Tomsku ho potešil, pretože už zažil jednu nepríjemnú skúsenosť pri angažmán v rumunskej Pandurii. “Vtedy nám tiež neplatili, ale nechceli nás pustiť a musel som sa s nimi súdiť.V Tomsku sa zachovali férovo, poďakovali mi a mám tam dvere otvorené, keby som sa niekedy chcel vrátiť. Rozišli sme sa v dobrom, “ uviedol Droppa. ” Mohli by sa od nich učiť iné kluby, ktoré hráčom neplatí, “ dodal.

Rovnako má prísľub, že mu Tomsk do konca januára uhradí dlžný plat. “Mohol som to riešiť cez hráčsku asociáciu a súdiť sa, ale dohodli sme sa, že do 31. januára mi zaplatí všetky peniaze. V žiadnom prípade sa k tomu nepostavili tak, že keď končím, tak mi nič nedajú. Všetko je na papieri. Na začiatku roka majú dostať peniaze od gubernátora, ktorý na to dal slovo. Dúfam, že to klub ustojí a bude pokračovať, “ povedal.

” Je to tradičný klub, v meste je len ten futbal.Nemyslím si, že by ho tam nechali zaniknúť. Reči o tom, že sa nenastúpi do jari, sú skôr tlakom na ľudí, ktorí majú páky na to peniaze zohnať, “ dodal na adresu klubu, v ktorom pôsobí aj ďalší Čech David Jablonský.

nové angažmán Droppa zatiaľ nemá, ale ponuky mu chodí. “Počítal som dlhšiu dobu s tým, že toto nastane. Manažéri už niečo hľadajú a prvé ponuky som dostal. Uvidím, zatiaľ je dosť času. Verím, že konečne nájdem správny klub, v ktorom budem spokojný, “ povedal odchovanec Sparty, ktorému sa posledné dve angažmán v Pandurii a Tomsku úplne nevydarila po životný stránke.

Aj preto nevylúčil, že by sa mohol vrátiť aj do českej ligy. “Zahraničie pre mňa nie je prioritou.Posledné dve vzdor neboli dobré, a keďže mám malú dcéru, tak som aj pripúšťal, že by som sa mohol vrátiť, aby som to mal bližšie k rodine. Sám teraz premýšľam, či budem voliť riskantnejšie cestu do Ruska či Turecka, alebo či by som prijal ponuku českého tímu. Sám neviem, “ pripustil. Rád by mal jasno do Vianoc.

Situáciu mu komplikuje, že ho ako čerstvého reprezentanta oslovujú najrôznejšie agenti. Pritom má zmluvu s poľskou agentúrou Fabryka Futbol. ” za posledný mesiac sa mi ozvalo snáď sto manažérov. Je to ale skôr na škodu. Už sa mi stalo, že o mňa mal záujem jeden veľký klub, ale mojím menom tam volalo šesť rôznych manažérov, bez toho aby som o tom vedel, čo mi škodí, “ dodal.