Eden by mal niesť Bicanová meno, Slavia rieši posledný ligovej kolo

Štadión v Edene by od mája budúceho roka mali definitívne prevziať čínski majitelia pražskej Slavie spoločnosť CEFC a od tohto dátumu by aréna mala niesť názov legendy klubu Jozefa Bicana. Druhému celku ligovej tabuľky však zároveň vážne hrozí, že kvôli kolízii s koncerty bude musieť odohrať posledné kolo jarnej časti najvyššej súťaže s Brnom mimo Eden.

Čínski vlastníci od vstupu do klubu považovali vyriešenie neprehľadnej situácie okolo štadióne za jednu z hlavných priorít. Už pred pár dňami hovorca CEFC potvrdil, že je hotová finálna dohoda s terajším vlastníkom arény a prebiehajú záverečné právne náležitosti. Všetko by malo byť definitívne dotiahnuté do mája.V súčasnosti štadión prevádzkuje akciová spoločnosť Eden Arena.

“Prvý máj je dátum, ku ktorému verím, že budeme vystupovať ako stopercentná majitelia štadióne. Vedeli sme, že rokovania nebudú jednoduché, bola tu nejaká história štadióne . Ešte musia byť učinené rad krokov, “ povedal na dnešnej tlačovej konferencii zástupca CEFC a predseda predstavenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

” Ale veríme, že k prvému máju budeme mať práva k tomu , aby sme mohli nazývať arénu štadiónom Josefa Bicana.S týmto želaním vstupujeme do jednaní s rodinou Pepiho Bicana a verím, že nájdeme spoločnú reč, “ doplnil bývalý minister obrany.

Fotografia legendárneho Bicana v nadživotnej veľkosti zdobila Eden od marca 2009, avšak o rok a pol neskôr ju musel klub z priečelia štadióne odstrániť. Bicanův syn Ivan so svojou dnes už zosnulou matkou vtedy zakázal Slavii akékoľvek zobrazovanie svojho otca, pretože nesúhlasil s novým vedením klubu na čele s majiteľom Alešom Řebíčka. neskôr však svoj názor prehodnotil a od marca 2013 už Bicanův obrie portrét znovu zdobí priečelie Edene.

Vzhľadom na to, že štadión ešte stále klubu definitívne nepatrí, bude zrejme musieť Slavia odohrať záverečnej 30.ligové kolo o poslednom májovom víkende mimo Eden, kde sa má konať koncert.

“Nechceme sa znovu dostávať do situácií, že posledné kolo pravdepodobne budeme musieť odohrať na inom štadióne, pretože tu sú koncerty. Strašne nás to mrzí, “ povedal Tvrdík.

Kúpa štadióne by navyše mala ukončiť súčasný spor klubu s terajším majiteľom Eden Areny o nájomnú zmluvu. “Slavia má nájomnú zmluvu, ale panuje s majiteľom Eden Areny právny spor o jej platnosť,” uviedol tlačový hovorca klubu Michal Býček. “To bol jeden z momentov, kedy sme vycítili, že štadión je potrebné vyriešiť prakticky za každú cenu,” povedal Tvrdík.