Hipp: nevyhrala lepšia, ale šťastnejší mužstvo

Královéhradečtí vyhrali vo štvrtom ligovom kole nad Jihlavou 1: 0 a získali tak prvé tri body v azylu v Mladej Boleslavi, kde hrajú kvôli rekonštrukcii svojho štadióna. Stretnutie rozhodol vo 25. minúte obranca Tomáš Holeš. Východočeský nováčik tak vôbec prvýkrát porazil Jihlavu, naopak tím z Vysočiny stále čaká na premiérovú výhru v ligovej sezóne.

“Dnes nevyhralo lepšie mužstvo, ale šťastnejší mužstvo. Dovolím si povedať, že sme boli tri štvrtiny zápasu lepším tímom, ale futbal sa hrá na góly, ktoré sme nedali. Znie to síce už ako fráza, ale je to tak. futbal poznám, dnes nebol spravodlivý a otočil sa k nám chrbtom, “ povedal tréner Jihlavy Michal Hipp .

Počas úvodnej časti zápasu bol k videniu vyrovnaný futbal. Prvú šancu si pripísal domáci Hradec.Trubač ponúkol loptu zo stredu vápna na ľavú stranu Malinskému, avšak jeho Strieľaný center nezastihol žiadneho zo spoluhráčov. A keď sa ani po centri Mareša nepresadil hlavou Žondra, tak sa k svojej prvej veľkej šancu dostala tiež Jihlava. Hronek svoju ďalekonosnou strelou pretiahol domáceho gólmana Ottmar, avšak ten loptu vyškrábl na roh, z ktorého Jihlava nezahrozila.

To domáci dokázali roh pretaviť v gól. Trubač rozohral do vápna presne na Holes, ktorý pretlačila svojho obrancu a na dvakrát dotlačil loptu do siete. Najväčšiu šancu na vyrovnanie si Jihlava vypracovala pred koncom prvého polčasu, Batioja však nastrelil len gólmana Ottmar.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia.Ovšem obe strely Urblík aj šanca Hronka skončili tesne vedľa pravej žrde hradeckej bránky. V 64. minúte mali hostia opäť veľmi blízko k vyrovnaniu. V pokutovom území však Ikauniekse vychytal Ottmar a Urdinov, ktorý sa dostal následne k balónu, pred poloprázdnou bránkou loptu netrafil.

“Po strelenom góle sme ale prestali byť aktívny. Možno sme začiatok stretnutia trošku prepálili. druhá polovica bola už len o tom, či dostaneme gól, alebo nie, pretože Jihlava si vypracovala naozaj veľa šancí, “ konštatoval kouč Hradca Bohuslav Pilný.

Na druhej strane ihriska mohli zvýšiť svoje vedenie domáci . Žondra posunul loptu do stredu pokutového územia striedajúcemu Schwarzovi, ale ten strieľal vysoko nad bránku.V nadstavenom čase si pripísala Jihlava ešte dve vyložené šance. Avšak najskôr tvárou v tvár vychytal harb Ottmar a následne opäť harb bránku prestrelil.

“Druhý polčas z našej strany bol z hľadiska efektivity žalostný. To, čo sa nám dnes podarilo zahodiť, sa už dávno vo futbale nevidí. A vrchol všetkého bol nastavený čas, kedy Haris harb zlyhal v úplných tutových šanciach, “ čudoval sa Hipp.

” Prišlo mi, že sme sa zľakli, že by sme mohli mať po štyroch kolách šesť bodov, bez toho aby sme hrali doma, ale futbalový Boh stál dnes pri nás, “ dodal Pilný, ktorý veľa chválil brankára Ottmar.