Hlavne, že už je po všetkom, vydýchol si Sterling v prvom rozhovore

Najdrahší anglický futbalista Raheem Sterling má za sebou prvý rozhovor v novom pôsobisku. Pre oficiálny web jeho nového zamestnávateľa Manchester City v prvom rade priznal, že najsilnejším pocitom z prestupu je úľava. Citizens kúpili dvadsaťročného krídelníka z Liverpoolu za rekordných 49 miliónov libier.

Situácia okolo Raheema Sterlinga bola dravá vlastne štvrť roka. Na začiatku apríla totiž talentovaný futbalista odmietol v Liverpoole predĺžiť zmluvu. A to aj napriek tomu, že mu Reds ponúkli veľkorysých 100 tisíc libier týždenne, teda takmer trikrát viac ako poberal do tej doby (35 tisíc).

Mladučký krídelník chcel skrátka Anfield Road opustiť. Za každú cenu, veď dokonca odmietol odletieť s Liverpoolom na predsezónne turné.Sterling túžil po boji o trofeje a po zápasoch v Lige majstrov, čo mu Manchester City ponúkne. “Som hrozne rád, že je po všetkom. Nemôžem sa dočkať začiatku sezóny,” vydýchol si Sterling v prvom rozhovore pre oficiálny web Manchestru City.

Ani samotný prestup sa však nerodila ľahko . Prvá ponuka vo výške 29 miliónov libier bola činovníkmi Liverpoolu zmetená zo stola s posmechom. Man City neuspelo ani s vylepšenou sumou 40 miliónov.Až astronomických a do istej miery obskurných 49 miliónov anglickej meny Reds obmäkčilo a Raheem Sterling konečne zmenil pôsobisko.

“Vec, z ktorej som nadšený úplne najviac, je prvotriedny káder, ktorý tu máme ao ktorom sme presvedčení, že dokáže rok čo rok vyhrávať trofeje, “ rozplýva sa anglický reprezentant, ktorý si z prestupu sľubuje aj individuálne progres. “Čím lepší hráči okolo vás sú, tým vyššie kvality dostanete aj zo seba,” vysvetlil Sterling.

Odchovanec Queens Park Rangers tým uštedril ďalšiu bolestivú ranu do sŕdc fanúšikov Liverpoolu.Uchlácholiť sa je pokúsil aspoň vďačnými slovami na adresu ich bývalých manažérov. “Chcem poďakovať Rafaelovi Benítezovi, ktorý ma do Liverpoolu priviedol ako pätnásťročného – bol to pre mňa obrovský krok a nová výzva.”

“Ďalej by som chcel vzdať vďaka Kennymu Dalglishovi, ktorý ukázal veľkú dôveru v moji osobu a už v tak nízkom veku ma nasadil do zápasu, “ povedal Sterling, ktorý debutoval v 17 rokoch. “Vďaka patrí aj Brendan Rodgers. Ten mi umožnil vybojovať si pevné miesto v základnej zostave a ukázať svetu moje kvality,” dodal Sterling s vďakou.

Podľa anglických médií bude sebavedomý ofenzívny futbalista poberať v Manchestri City 180 tisíc libier týždenne, a zaradí sa tak medzi desiatku najlepšie platených hráčov Premier League.V tejto smotánke okrem iného doplní aj trojicu spoluhráčov – Yayu Tourého (240 tisíc), Sergia Agüera (225 tisíc) a Davida Silvu (200 tisíc).