Liga majstrov môže v utorok spoznať šesť osmifinalistů

V utorňajších zápasoch štvrtého kola Ligy majstrov môže šesť tímov v predstihu osláviť postup do osemfinále. Miesto vo vyraďovacej časti majú na dosah Bayern Mníchov, Barcelona, ​​Paríž St. Germain, Neapol, Atlético Madrid a Arsenal.

Najjednoduchšia cestu do osemfinále má v skupine C Barcelona, ​​ktoré proti Manchestru City stačí bodovať. Katalánsky celok má zatiaľ v Lige majstrov stopercentnú bilanciu a podobne je na tom aj v zápasoch s anglickým súperom, ktorého porazil v každom z piatich doterajších stretnutí. Naviac sa skóre 11: 2.

Manchester City cez víkend ukončil šestizápasovou sériu bez víťazstva, ktorej súčasťou bola aj prehra 0: 4 s Barcelonou.A tréner Pep Guardiola, ktorý v minulosti doviedol španielsky klub ku 14 trofejam, verí, že získané sebavedomie tímu v boji o postup zo skupiny Ligy majstrov pomôže.

“Kvôli hlavám sme potrebovali vyhrať, pretože keď sa nedarí, tak pre každý ďalší zápas strácate kus sebavedomia, “ uviedol Guardiola. “Presne to sa nám stalo, aj keď sme potrebné hrali dobre. Navyše keď prehráte a začnete hovoriť o veciach, čo sa podarili, akurát to vyzerá, že sa na niečo vyhovárate,” dodal.

Blízko k osemfinále má v skupine D aj Atlético, ktoré potrebuje poraziť nováčika Rostov a nemusia sa obzerať na iné výsledky. Španielsky klub ešte v Lige majstrov nestratil bod a nedostal ani gól.Zverenci trénera Diega Simeoneho všetky zápasy vyhrali zhodne 1: 0.

Ak by madridský celok neprehral, ​​mohol by v prípade víťazstva na ihrisku PSV Eindhoven postúpiť aj Bayern Mníchov. “Radi by sme ale vyhrali oba nasledujúce zápasy, aby sme si to mohli v poslednom kole rozdať s Atlético o prvé miesto. Takže všetko záleží len na nás,” citovala agentúra DPA šéfa Bayernu Karla-Heinza Rummeniggeho.

V skupine A môžu postup osláviť Arsenal s Paris St. Germain. Ak jeden z nich vyhrá a druhý aspoň remizuje, zaistí si spoločne osemfinále.Londýnsky celok nastúpi v Bulharsku proti Razgrad, zatiaľ čo parížsky klub sa predstaví v Bazileji, kde pôsobí českí reprezentanti Tomáš Vaclík s Markom Suchým.

Neapol posunie do osemfinále víťazstvo nad Besiktasom, taliansky celok ale súčasne potrebuje, aby druhý zápas skupiny B medzi Benfica Lisabon a Dinamom Kyjev skončil remízou.