Zlínští túži vylepšiť trináste miesto

Dosiahnuť na lepšie umiestnenie ako v minulej sezóne chcú futbalisti Zlína. Minuloročný nováčik skončil po sľubných jesenných výsledkoch a nevydarenej jarnej časti trinásty. V letnej prestávke tím posilnili stredopoliarovi Josef Hnaníček a David Štípek, konkrétny cieľ si ale klub nestanovil.

“Radíme sa k tímom, ktoré hrajú od piateho miesta nižšie. Medzi nimi sú rozdiely minimálne as každým sa dá hrať. Špička sa pohybuje inde, “ uviedol na dnešnej tlačovej konferencii tréner Zlína Bohumil Páník.

na jar jeho zverenci ani raz nevyhrali, len šesťkrát remizovali a zachraňovali sa až na poslednú chvíľu. “Okrem zápasu v Ostrave sme pritom zvyšok jarnej časti neodohrali zle.Výsledkovo sa nám však nedarilo, zápasy sme nepreklopila na svoju stranu. Navyše nás postupne sužovala zranenia. Nepomohli nám ani brankári, “ zhodnotil uplynulý ročník Páník.

Je presvedčený, že súčasný káder je silnejší. ” Premiérová sezóna bola veľmi náročná. Dala nám veľa skúseností. Teraz už celý tím vie, čo ho čaká. Som rád, že sa podarilo káder stabilizovať bez väčších zmien, “ doplnil manažér klubu Zdeněk Grygera.

Kouč Páník je s posilnením tímu spokojný. ” Hnaníček je variabilný hráč do stredu poľa. Nie je len defenzívne, dokáže strieľať aj bránky. A Štípek je dobrá trefa. Kvalitný hráč, dobrý chalan do kabíny. Medzi posily počítam aj Živuliče, ktorý celú jar promarodil, “ povedal Páník.Na hosťovanie pokračuje brankár Tomáš Holý zo Sparty az hosťovania sa vrátil stredopoliar Miloš Kopečný.

Tím po sezóne opustili Štěpán Koreš a Ladislav Benčík, Lukáš Motal odišiel na rok do Znojma a aktívnu činnosť ukončil Štěpán Červenka.

V príprave odohral Zlín osem zápasov. Prehral len raz hneď na úvod s Myjavou, potom si pripísal štyri víťazstvá, ale v záverečných troch dueloch len remizoval. Nevydarená generálka s Frýdku-Místku s výsledkom 2: 2 kouča nepotešila. “Dostali sme výstrahu. Niekedy to môže byť výhoda, ktorá mužstvo zmobilizuje.Snáď nám tento výsledok pomohol, “ veria Páník.

Ekonomicky je na tom klub dobre, rozpočet je v porovnaní s minulou sezónou porovnateľný. ” Máme ho z deväťdesiatich percent naplnený, “ uviedol nový riaditeľ klubu Leoš Gojš.

Do novej sezóny vstúpi Zlín v sobotu domácom duelom s Příbrami. “Prvého súpera dlhšiu dobu študujem, jeho hráčsky káder prešiel obrovskými zmenami. Takéto zemetrasenie nepostihlo žiadne mužstvo. Je pre nás ťažko čitateľné, “ poznamenal Páník, ktorý sa musí v začiatku sezóny zaobísť bez zranených Antonína Fantiš, Dame Diop a Šimona Chwaszcze.